ZADZWOŃ

MMA Junior grupa wiekowa 10 - 14 lat

Sport dla dzieci to nie tylko świetna zabawa. Uwrażliwienie dziecka na potrzebę kształtowania charakteru poprzez ćwiczenia fizyczne jest jednym z podstawowych założeń w sportach walki.

Praca nad sobą, przejawiająca się w zmaganiu z własnymi słabościami oraz w doskonaleniu takich cech, jak upór w dążeniu do celu, wytrwałość, chęć pokonywania słabych stron, koncentracja, dyscyplina i porządek, staje się obecnie szczególnie wartościowa.

Dlaczego MMA?

Pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na mma, jest samoobrona. Ta sztuka walki przede wszystkim stanowi „iskrę zapalną” dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.

Trening sztuki walki wdraża dziecko do dyscypliny i porządku. Jednocześnie dziecko uczy się poszanowania osób starszych, posiadających większe doświadczenie. Zbiorowe zajęcia treningowe dobrze wpływają na dzieci nieśmiałe. Dzieci takie uczą się funkcjonowania w grupie. Dzieciom nadpobudliwym ruchowo i emocjonalnie zajęcia sztuki walki dostarczają możliwości rozładowania energii nagromadzonej w trakcie pobytu w szkole.

Trenowanie MMA przez dzieci to nie tylko dążenie do osiągnięcia wymiernych rezultatów we współzawodnictwie sportowym, ale przede wszystkim kształtowanie pozytywnych cech charakteru u dziecka.

Pierwsze zajęcia dla dzieci ze sztuk walki na macie to nie krwawe starcia z użyciem ciosów wibrującej dłoni, kopaniem i zamaszystymi uderzeniami. Zajęcia dla dzieci w przedziale wiekowym od 10 do 14 lat mają charakter gier i zabaw ruchowych z elementami techniki.

Nauka padania znajduje zastosowanie w życiu codziennym każdego ucznia. Umożliwia dziecku zdobycie ogólnej sprawności, uczy bezpiecznego upadku nawet na najbardziej twarde podłoże. Ponadto przestaną być groźne dla dzieci upadki w trakcie ćwiczeń na lekcjach wychowania fizycznego, co zdarza się często przy grach zespołowych.

Zajęcia odbywają się z doświadczonym trenerem, który odpowie na wszystkie Państwa pytania.

Zapraszamy

cropped-logo_gym_ff_png_600x600.png

Zainstaluj naszą aplikację! Rezerwuj zajęcia kiedy tylko chcesz!