INDOOR CYCLING – GYM FACTORY Fitness & Squash Piła

Indoor Cycling

Indoor Cycling w GYM FACTORY

W GYM FACTORY przed rozpoczęciem przygody z naszymi nowymi rowerami IC7 Indoor Cycle featuring COACH BY COLOR® i zajęciami GF Indoor Cycling wykonujemy testy FTP Ramp – Test mocy , dzięki któremu wiemy na jakim poziomie wytrenowania się znajdujesz oraz jesteśmy w stanie trening dopasować do wszystkich osób, które przyjdą na zajęcia nie zależnie czy jesteś kolarzem czy amatorem.

Zapewniając optymalną wydajność i możliwość grupowych ćwiczeń, uwolnij swój potencjał dzięki treningowi opartemu na mocy i tętnie. Światowej klasy technologia i trening ukierunkowany na członków zajęć sprawi, że zajęcia u nas będą bardziej kolorowe, potężne i oryginalne.

 

Testy wykonujemy poniedziałki o 18.30 na zajęciach dla osób początkujących.

System MY RIDE, który posiadamy umożliwia użytkownikom jazdę, nawet kiedy nie ma zajęć z trenerem dzięki treningowi wirtualnemu wyświetlonym na ekranie. W grafiku naszych zajęć zwróć uwagę na rozpiskę treningów:

 • MY RIDE STUDIO CLASS – wyświetlony wirtualny trener Tomasz, który w języku polskim przeprowadzi zajęcia omawiając technikę.

 • MY RIDE TOUR CLASS – wyświetlona trasa z różnych miejsc świata min. USA, Niemcy, Australia, Włochy od gór po wybrzeże, od świtu do zachodu słońca, poprowadzona przez wirtualnego trenera Tomasza w języku polskim w tle.


Trochę wiedzy o teście FTP.

Wynik FTP dotyczy indywidualnego aspektu, ponieważ każda osoba będzie miała określoną wartość FTP. Nie ma znaczenia, czy jesteś mistrzem świata, czy pierwszy raz na zajęciach, Twoja wartość FTP jest definicją tego, jak dobrze możesz jeździć na rowerze przez długi czas i jest to świetny sposób na zarządzanie wynikami pracy grupy zawodników.

 

Co to jest TEST FTP (Functional Threshold Power) – TEST MOCY

W jaki sposób odkrywamy wartość FTP danej osoby? Odpowiedź jest taka, że istnieje szeroki zakres testów używanych do wnioskowania FTP o różnych natężeniach i ramach czasowych. Poświęćmy trochę czasu, aby krótko omówić testy ICG®, a następnie zagłębić się w bardziej ogólny protokół testowania mocy.

W ICG® mamy 2 testy wbudowane w konsole każdego roweru z Coach By Color®. 5-minutowy test FTP to 5-minutowy wysiłek, co oznacza, że każda osoba w dużej grupie może rozpocząć i zakończyć test razem. Jest to przydatny test, ponieważ można go ładnie dopasować do formatu klas wraz z rozgrzewką, pracą i ostudzeniem, dzięki czemu może wyglądać jak „normalny” format klasy, a nie test dla wywnioskowanego FTP. Jeśli nie masz pewności, co to 5-minutowy wysiłek, pomyśl o najszybszym biegu na krótkim dystansie (Km lub Mile) gdzieś w parku.

 

Drugim testem, którego używamy (i ten właśnie wykonujemy poniedziałki o 18.30) jest test Ramp FTP.

Test FTP RAMP jest testem progresywnym , ponieważ pozwala ludziom poznać wartości mocy podczas ich testowania. Struktura testowa zaczyna się od żądania zaledwie 75 watów. Jeździec dopasowuje do tego szybkość nóg z oporem. Jeździec musi utrzymywać tę wydajność przez 4 minuty, kiedy to docelowa moc wzrasta o 25 watów. Docelowa moc wzrośnie o kolejne 25 watów co 4 minuty, dopóki kierowca nie będzie w stanie utrzymać celu, w którym uczestnik zakończy test i otrzyma wynik. Wszyscy zaczynają razem, ale każdy kończy w innym czasie. Test jest łatwy do rozpoczęcia, ale trudny na ostatnich 1 lub 2 pochylniach dla każdego użytkownika, ponieważ prawdopodobnie przekraczają oni próg funkcjonalny.

 • Testy te są genialne i doskonale służą użytkownikowi fitnessu, ale jeśli czytasz gdziekolwiek w społeczności rowerowej o testowaniu FTP, najprawdopodobniej spotkasz się z 20-minutowym testem FTP lub CP20. Dla nas najlepszym rozwiązaniem jest test FTP RAMP.
 • Test utrzymuj w pozycji siedzącej przez cały Twój wysiłek. Wiemy, że możesz zwiększyć moc, ale nie jest to stabilna pozycja przez bardzo długi czas, więc musimy wiedzieć, co możesz zrobić w siodle. Nie ma też twardej i sztywnej reguły dla preferowanej kadencji. Jest to mniej więcej między 80 a 100 RPM. Im wolniej idziesz, tym bardziej twoje mięśnie pracują i będą odgrywać rolę w wyniku. Im szybciej jedziesz, tym większy nacisk kładziesz na efektywność skoku pedału i układu krążenia.
 • Dzięki czytnikom na rowerach możemy zarządzać kadencją (RPM) jest to dość łatwe poprzez wyraźne wyświetlanie się numerów cyfrowych na konsoli rowerowej.

Zajęcia GF RIDE INDOOR CYCLING to ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem forma ćwiczeń na specjalnych rowerach stacjonarnych. Dynamiczna jazda na rowerze w motywującej grupie, w rytm muzyki pozwala nie tylko spalić bardzo duże ilości kalorii (do 900 kcal na jednym treningu), ale także a może przede wszystkim, doskonale wpływa na m.in.:

 • poprawę samopoczucia,
 • redukuje stres,
 • działa antydepresyjnie,
 • rzeźbi mięśnie pośladków i ud,
 • wzmacnia system odpornościowy,
 • zwiększa wydolności układu krążeniowo-oddechowego.

Ten dość nietypowy rodzaj zajęć fitness to zdecydowanie więcej niż tylko jazda na rowerze w sali treningowej.

Zajęcia na rowerach są adresowane dla wszystkich osób (zarówno kobiet, jak i mężczyzn) niezależnie od wieku i aktualnej kondycji fizycznej.

Program ten oferuje bowiem nie tyle konkretny zakres ćwiczeń, ale pewną energię i koleżeństwo zajęć grupowych, bez współzawodnictwa i presji.

 

FACTORY RIDE

to przede wszystkim świetna zabawa w rytmie muzyki. To tak naprawdę kompletny program dla ciała i umysłu, przynoszący wymierne korzyści. Pozwala spalić dużą ilość kalorii oraz tkanki tłuszczowej, doskonale wzmacnia nogi, nie obciążając przy tym stawów i odchudza dolne partia ciała.

Przy regularnym uczestnictwie w zajęciach, możemy znacznie poprawić swoją kondycję fizyczną i mentalną, poprawić wytrzymałość i co nie jest bez znaczenia, zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia. Uczestnicząc w zajęciach możemy dodatkowo zwiększyć wydolność układu oddechowego i wzmocnić układ kostny.

 

W GYM FACTORY odbywają się zajęcia dla osób początkujących, średniozaawansowanych oraz pasjonatów jeżdżących od lat.

Najedź box z zajęciami aby przeczytać opis.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

PRACUJ W GYM FACTORY

PRACUJ W GYM FACTORY

NASI PARTNERZY